erotyka

erotykaApis mają długość ciała od momentu 7-8 mm aż do 16-18 mm. Mają ubarwienie o różnej intensywności – od czasu jednolicie czarnego zaś ciemnobrązowego aż do żółtego zaś czerwonopomarańczowego. Skrzydła ich mają specyficzne użyłkowanie. Wyróżniają się charakterystycznym kształtem pólka radialnego na przednim skrzydle – ogranicza je zaokrąglona predyspozycja, która trochę odstaje od krawędzi skrzydła. Pszczoły widzą świecenie ultrafioletowe.
Bee Challenge
Wszystkie gatunki należące aż do rodzaju Apis żyją w zorganizowanych społeczeństwach. Budują one spośród czystego wosku pionowe plastry spośród obustronnie ułożonymi komórkami, służącymi aż do wychowu czerwi a przechowywania pokarmu. Osobniki dorosłe a larwy odżywiają się nektarem, spadzią natomiast pyłkiem kwiatowym. Zakładają duże kolonie (rodziny pszczele), zależnie od czasu gatunku liczące od kilku aż do 20-80 tysięcy osobników. Życie rodzin jest koordynowane wewnątrz pośrednictwem feromonów, regularnych zmian aktywności gruczołów, porozumiewania się w środku pomocą tańców natomiast wydawania dźwięków. Występuje tędy polimorfizm natomiast polietyzm przyprószony siwizną. Na wskroś wypracowały modus regulacji temperatury w gnieździe, co pozwala rodzinom pszczelim na uniezależnienie się w dużej mierze od chwili warunków zewnętrznych, z racji czemu w klimacie chłodnym mogą uchować się długie i surowe zimy całe kolonie, a nie ale wręcz pojedyncze osobniki w stanie hibernacji, jak np. tuż przy trzmieli.

Rodzaj pszczoła (Apis) obejmuje czwórka gatunki:
http://erotyka.pro
Apis cerana Fabr. – pszczoła wschodnia
Apis dorsata Fabr. – pszczoła olbrzymia
Apis florea Fabr. – pszczoła karłowata
Apis mellifica L., syn. Apis mellifera L. – pszczoła miodna
Żyją one chwilowo dziko na terenie Azji, Afryki tudzież Ameryki Południowej, zaś pszczoła miodna tudzież pszczoła wschodnia zostały udomowione.

Wszystkie gatunki pszczół należące aż do plemienia Apini (i rodzaju Apis) wytwarzają miód. Gatunkiem w najwyższym stopniu ekspansywnym jest pszczoła miodna żyjąca w Europie, gdzie została udomowiona, oraz oraz w Afryce, Ameryce, Australii a Nowej Zelandii, do których owo miejsc została sprowadzona. Pozostałe trójka gatunki pszczół miodnych owo gatunki azjatyckie.

Jednymi spośród największych naturalnych wrogów pszczoły są szerszenie (Vespa). Potrafią napadać całą gromadą siedliska tych owadów, niszcząc miejsce stałego pobytu a zjadając larwy. Pierwotnie wysyłają zwiadowcę, który ma za misja umieścić chata. Pszczoły potrafią choć bronić się przed tymi drapieżcami. Otaczają szerszenia, który przybywa aż do kolonii, tworząc zwartą kulę. Napastnik znajdujący się w środku ginie po 10 minutach na pokłosie przegrzania, jako że maksymalna temperatura, jaką prawdopodobnie trwać, to 46 °C, jakkolwiek pszczoły przetrzymują ponad 47 °C. W 2009 roku odkryto, iż zgoda spośród tym procesem ma dodatkowo dwutlenek węgla, wytwarzany za sprawą pszczoły