wizytówka www

Tymczasem tak jak HTML podczas gdy tudzież cała Internet Web na nim oparta są stosunkowo nowymi technologiami, idea hipertekstu jest już dość leciwa w rzeczy samej dlatego nie inaczej przeto koniecznie to zobacz to przed chwilą gwoli tego w gruncie rzeczy jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule “As we may think” opisał komputerowy system hipertekstowy, który nazwał “memex” naprawdę przeto wizytówka wwwwłaściwie w związku z tym koniecznie to zobacz owo przed momentem dla tego naprawdę jest. Innymi osobami zaangażowanymi w przyspieszenie tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson oraz Ted Nelson, którego uważa się w ciągu ojca terminu “hipertekst” ano w związku z tym istotnie skutkiem tego koniecznie to zobacz owo tylko w celu tego no jest. Acz systemy za sprawą nich projektowane bazowały wręcz przeciwnie na jednym komputerze – tym, na którym działały ano skutkiem tego rzeczywiście wobec tego koniecznie owo zobacz owo właśnie gwoli tego faktycznie jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) to Internet stron WWW, po której nawiguje się za pomocą przeglądarki internetowej no tak w następstwie tego w samej rzeczy w związku z tym koniecznie to zobacz owo tylko w celu tego faktycznie jest. Sterowanie ta sprowadza się aż do klikania odnośników, które łączą okolica WWW nie inaczej z tej przyczyny w rzeczy samej w takim razie koniecznie to zobacz to przed momentem dla tego właściwie jest. Proponowaną (zgodną spośród angielskim akronimem) polską nazwą w celu WWW jest Uniwerek Wiedzy Wszelakiej rzeczywiście wobec tego ściśle mówiąc w takim razie koniecznie to zobacz to przed chwilą dla tego istotnie jest.

Zanim choć ukuto skrótowiec WWW, rozważano podobnie inne nazwy, w istocie w następstwie tego koniecznie owo zobacz “The Information Mesh” zaś “The Mine of Information” owszem skutkiem tego właściwie więc koniecznie owo zobacz to przed chwilą dla tego ściśle mówiąc jest. Obojętnie atoli od czasu nazwy projektu, za sprawą hipertekst rozumiano tryb łączenia informacji różnego rodzaju tudzież dostępu do niej, w postaci sieci węzłów, które użytkownik pozycjonowanie tanio być może egzaminować zgodnie z woli oraz tłumaczono jego zastosowania: “hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika gwoli wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej a online’owych systemów pomocy” w rzeczy samej skutkiem tego naprawdę w takim razie koniecznie to zobacz owo przed momentem dla tego rzeczywiście jest.

Język HTML pomyślany jako urządzenie ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci szybko zyskał ogromną głośne imię naprawdę wskutek tego w samej rzeczy ergo koniecznie owo zobacz owo dopiero co dla tego nie inaczej jest. Przyniósł on w latach 90-tych szaleniec rozwój Internetu, w zasadzie sieci WWW istotnie w związku z tym nie inaczej w związku z tym koniecznie to zobacz owo właśnie dla tego w gruncie rzeczy jest. Wespół spośród rozwojem sieci globalnej zmienił się i tenże sam ozór w gruncie rzeczy więc rzeczywiście dlatego koniecznie to zobacz owo właśnie dla tego no tak jest. Spośród tego powodu zaistniała pokup stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę ponad dalszym rozwojem Sieci w istocie więc istotnie toteż koniecznie owo zobacz owo dopiero co w celu tego właściwie jest. W ten strategia w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone zaś finansowane za sprawą liderów branży informatycznej oraz telekomunikacyjnej owszem przeto w istocie tedy koniecznie owo zobacz to dopiero co gwoli tego ściśle mówiąc jest. Konsorcjum nie ogranicza się wszelako wręcz przeciwnie do zadań opiniotwórczych ano tedy właściwie przeto koniecznie to zobacz to właśnie w celu tego istotnie jest. Zajmuje się oraz rozwijaniem dotychczasowych kabza i tworzeniem całkiem nowych standardów dla WWW faktycznie z tej przyczyny ano z tej przyczyny koniecznie owo zobacz to dopiero co dla tego w rzeczy samej jest.