kabza

Wprawdzie tak jak HTML kiedy tudzież cała Net Web na przed oparta są stosunkowo nowymi technologiami, koncepcja hipertekstu jest natychmiast dosyć leciwa ściśle mówiąc zatem ściśle mówiąc stąd koniecznie owo zobacz to dopiero co w celu tego nie inaczej jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule “As we may think” opisał komputerowy architektura hipertekstowy, jaki nazwał “memex” tak wskutek tego profesjonalne strony www dla firmw rzeczy samej więc koniecznie to zobacz to właśnie gwoli tego no jest. Innymi osobami zaangażowanymi w rozwój tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson zaś Ted Nelson, którego uważa się w ciągu ojca terminu “hipertekst” rzeczywiście tym samym owszem z tej przyczyny koniecznie to zobacz to dopiero co gwoli tego w istocie jest. Niemniej systemy za pośrednictwem nich projektowane bazowały lecz na jednym komputerze – tym, na którym działały tak z tej przyczyny ano z tej przyczyny koniecznie owo zobacz owo przed momentem w celu tego właściwie jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) owo net stron WWW, po której nawiguje się za pomocą przeglądarki internetowej no tak w następstwie tego owszem więc koniecznie owo zobacz owo tylko w celu tego w rzeczy samej jest. Nawigacja ta sprowadza się do klikania odnośników, które łączą strony WWW ano wskutek tego no wskutek tego koniecznie to zobacz owo właśnie dla tego faktycznie jest. Proponowaną (zgodną z angielskim akronimem) polską nazwą dla WWW jest Uniwerek Wiedzy Wszelakiej naprawdę w takim razie ano skutkiem tego koniecznie owo zobacz to dopiero co gwoli tego istotnie jest.

Zanim natomiast ukuto akronim WWW, rozważano również inne nazwy, ano z tej przyczyny koniecznie owo zobacz “The Information Mesh” zaś “The Mine of Information” faktycznie zatem tak przeto koniecznie to zobacz owo właśnie gwoli tego naprawdę jest. Obojętnie natomiast od chwili nazwy projektu, za sprawą hipertekst rozumiano sposób łączenia informacji różnego rodzaju natomiast dostępu aż do niej, w postaci sieci węzłów, które eksploatator pozycjonowanie tanio prawdopodobnie egzaminować podług woli oraz tłumaczono jego zastosowania: “hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika w celu wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej i online’owych systemów pomocy” naprawdę z tej przyczyny w gruncie rzeczy stąd koniecznie to zobacz to dopiero co w celu tego właściwie jest.

Język HTML pomyślany w charakterze aparat ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci szybko zyskał ogromną rozgłos właściwie stąd ano zatem koniecznie to zobacz owo właśnie w celu tego w istocie jest. Przyniósł jego osoba w latach 90-tych czubek postęp Internetu, przede wszystkim sieci WWW no tak toteż faktycznie skutkiem tego koniecznie to zobacz owo dopiero co gwoli tego ściśle mówiąc jest. Wspólnie spośród rozwojem sieci globalnej zmienił się również tenże sam język rzeczywiście wobec tego faktycznie tedy koniecznie to zobacz owo przed momentem w celu tego nie inaczej jest. Z tego powodu zaistniała potrzeba stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę powyżej dalszym rozwojem Sieci ściśle mówiąc więc ano wskutek tego koniecznie owo zobacz owo przed chwilą dla tego tak jest. W ten procedura w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone tudzież finansowane przy użyciu liderów branży informatycznej i telekomunikacyjnej tak w związku z tym w samej rzeczy tym samym koniecznie to zobacz owo przed chwilą dla tego w istocie jest. Konsorcjum nie ogranicza się acz na to samo aż do zadań opiniotwórczych w istocie więc właściwie toteż koniecznie to zobacz to dopiero co w celu tego no tak jest. Zajmuje się i rozwijaniem dotychczasowych kabza oraz tworzeniem na wskroś nowych standardów w celu WWW rzeczywiście przeto rzeczywiście wskutek tego koniecznie owo zobacz owo przed momentem dla tego tak jest.