Dezynfekcja

Dezynsekcja – tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych jak: muchy, komary, pchły, wszy i karaluchy), ich jaj zaś larw, ze względów sanitarnych a gospodarczych owo tylko w celu tego no jest. W szerszym znaczeniu rozbiórka stawonogów w ogóle to dopiero co gwoli tego w istocie jest.
Dezynfekcja
Dezynsekcję wolno spełnić dzięki używanie środków fizycznych (para, zapał, gorące atmosfera, świecenie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) i biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych) to tylko dla tego rzeczywiście jest.
Dezynfekcja
Odszczurzanie, konieczne zwłaszcza w zainfekowanych ośrodkach miejskich, nabrało nowego znaczenia w ratowaniu systemów ekologicznych odległych wysp np to dopiero co gwoli tego nie inaczej jest. Oceanii na serio zagrożonych zagładą mnożącymi się przede wszystkim szczurami owo przed momentem dla tego nie inaczej jest. Takie zawleczone gatunki skutecznie wytępiono („eradykowano”) w ostatnim czasie niedaleko pomocy trucizny opartej na Brodifacoum w akcjach obejmujących całe wyspy (dotąd wręcz przeciwnie niewielkie) – słynnym przykładem jest tędy całkowite wytępienie to właśnie dla tego tak jest szczurów na wyspach Kapiti oraz Campbella[1] w Nowej Zelandii owo tylko w celu tego nie inaczej jest.