markowe bikini

Lata 60. XX wieku przyniosły zmianę podejścia do odsłaniania ciała. Wzrost wpływu młodzieży na modne stroje kąpielowe jednoczęściowe giełda odzieżowy sprawił, że ideałem stała się zdrowa, młodzieńcza postawa oraz opalona skóra. Bikini zaczęło istnieć modne, choć z początku było sprzedawane głównie w wersji ileś zmodyfikowanej, spośród z większym natężeniem rozbudowanymi figami. W tym okresie pojawiło się jedno z najsłynniejszych bikini w historii – to, w które była ubrana wynurzająca się spośród wody Ursula Andress w Doktorze No.

Istotną nowością w początku lat 60. było używanie świeżo wynalezionego spandeksu, z powodu któremu kostiumu kąpielowe mogły istnieć w wyższym stopniu przylegające, natomiast równocześnie lekkie a cienkie.

Monokini wg projektu Rudiego Gernreicha
W miarę upływu czasu kostiumy kąpielowe stawały się coraz z większym natężeniem śmiałe. W 1964 roku jankeski budowniczy mody Rudi Gernreich zaszokował widzowie, przedstawiając monokini – niewieści okrycie kąpielowy składający się lecz spośród czarnych majtek spośród wysokim stanem tudzież przechodzących między nagimi piersiami, zawiązywanych na szyi szelek.
markowe stroje kąpielowe jednoczęściowe
Dziesięć lat nadal oraz Gernreich zaproponował – dla obu płci – kostiumy kąpielowe z odsłaniającymi pośladki stringami. Takie bikini stało się zwłaszcza popularne w Brazylii, gdzie poniżej dosyć tego lat 70. pojawiły się coraz z większym natężeniem skąpe stringi, podtrzymywane lecz wciąż za sprawą cienkie sznureczki oraz nazwane fio denta (nić dentystyczna). Szmatki ów eksponował pośladki, będące w kulturze latynoskiej silnym wabikiem erotycznym.

Odsłaniający biodra jednoczęściowy szmatki, 1980
Lata 70. owo oraz pojawienie się stroju topless – damskiego kostiumu składającego się lecz spośród majtek. Zrazu ubrane ściśle mówiąc kobiety pojawiały się wprost przeciwnie na znanych spośród większej swobody plażach Rio de Janeiro azaliż Saint-Tropez, ale z niekiedy szata taki stał się wzięty a akceptowany także dokąd indziej.

W latach 70. a 80. modna stała się wysportowana postura, spośród widocznym zarysem mięśni. Podkreślały ją kostiumy kąpielowe odsłaniające pośladki oraz biodra. Jeszcze raz modne niezmienny się kostiumy jednoczęściowe, pomimo tego spośród dużymi wycięciami lub składające się z niedużych części tkaniny utrzymywanych w odpowiednim miejscu za pomocą liczne paski.
ekskluzywne bikini
Na początku lat 80. w kostiumach kobiecych zaznaczył się też prąd retro, pojawiły się stroje w stylu glamour, nawiązujące do tych spośród lat 40. W latach 90. pojawiło się tankini, okrycie składający się z fig i obcisłego topu.

Od lat 90. XX wieku absencja jest wyraźnych trendów w modzie plażowej – wielość modeli umożliwia kobietom nieomal nieprzebrany opcja, przede wszystkim iż dozwolone stało się i kojarzenie różnych kolorów a wzorów obu części kostiumu. I mężczyźni mają aż do dyspozycji szeroką gamę modeli kąpielówek: od skąpych slipów po workowate spodenki w stylu surferów.

W początku XXI wieku popularne żelazny się także stroje odkrywające więcej ciała niż klasyczne bikini azali nawet stringi. Aż do takich należą pomiędzy innymi osłaniające na odwrót wzgórze łonowy C-stringi, które pozwalają na uniknięcie białych śladów po opalaniu.

Początek XXI wieku owo dodatkowo pojawienie się burkini, zaprojektowanego przy użyciu Ahedę Zanetti w celu muzułmanek, którym religia zabrania pokazywania ciała zaś włosów w miejscach publicznych. Burkini zakrywa całe ciało spośród wyjątkiem stóp, dłoni oraz twarzy, jednakże wskutek zastosowaniu elastycznych materiałów umożliwia pływanie