modne stroje kąpielowe jednoczęściowe

Lata 60. XX wieku przyniosły zmianę podejścia aż do odsłaniania ciała. Nowoczesność wpływu młodzieży na modne bikini targ odzieżowy sprawił, że ideałem stała się zdrowa, młodzieńcza sylwetka natomiast opalona cera. Bikini zaczęło istnieć modne, jakkolwiek oryginalnie było sprzedawane głównie w wersji ileś zmodyfikowanej, spośród bardziej rozbudowanymi figami. W tym okresie pojawiło się jedno spośród najsłynniejszych bikini w historii – to, w które była ubrana wynurzająca się spośród wody Ursula Andress w Doktorze No.

Istotną nowością w początku lat 60. było aplikacja niedawno wynalezionego spandeksu, z racji któremu kostiumu kąpielowe mogły być z większym natężeniem przylegające, tudzież naraz lekkie i cienkie.

Monokini wg projektu Rudiego Gernreicha
W miarę upływu czasu kostiumy kąpielowe stawały się raz po raz w wyższym stopniu śmiałe. W 1964 roku amerykański budowniczy mody Rudi Gernreich zaszokował widownia, przedstawiając monokini – rodzaju żeńskiego garderoba kąpielowy składający się na to samo z czarnych majtek z wysokim stanem i przechodzących między nagimi piersiami, zawiązywanych na szyi szelek.
modne stroje kąpielowe jednoczęściowe
Dziesięć lat w dalszym ciągu plus Gernreich zaproponował – dla obu płci – kostiumy kąpielowe spośród odsłaniającymi pośladki stringami. Takie bikini stało się zwłaszcza popularne w Brazylii, dokąd poniżej dosyć tego lat 70. pojawiły się coraz z większym natężeniem skąpe stringi, podtrzymywane na odwrót przez cienkie sznureczki oraz nazwane fio denta (nić dentystyczna). Kreacja ów eksponował pośladki, będące w kulturze latynoskiej silnym wabikiem erotycznym.

Odsłaniający biodra jednoczęściowy konfekcja, 1980
Lata 70. owo oraz pojawienie się stroju topless – damskiego kostiumu składającego się ale wręcz spośród majtek. Z początku ubrane owszem kobiety pojawiały się tylko na znanych spośród większej swobody plażach Rio de Janeiro czy Saint-Tropez, jakkolwiek spośród niekiedy odzienie taki stał się legendarny oraz akceptowany i gdzie indziej.

W latach 70. tudzież 80. modna stała się wysportowana postawa, z widocznym zarysem mięśni. Podkreślały ją kostiumy kąpielowe odsłaniające pośladki zaś biodra. Drugi raz modne bezwzględny się kostiumy jednoczęściowe, wszak z dużymi wycięciami czy też składające się spośród niedużych części tkaniny utrzymywanych w odpowiednim miejscu przy użyciu liczne paski.
modne bikini
Na początku lat 80. w kostiumach kobiecych zaznaczył się również ruch retro, pojawiły się stroje w stylu glamour, nawiązujące aż do tych z lat 40. W latach 90. pojawiło się tankini, strój składający się spośród fig oraz obcisłego topu.

Od lat 90. XX wieku absencja jest wyraźnych trendów w modzie plażowej – pluralizm modeli umożliwia kobietom w pewnej mierze ogromny możliwość, głównie iż dozwolone stało się również łączenie różnych kolorów a wzorów obu części kostiumu. Dodatkowo mężczyźni mają aż do dyspozycji szeroką gamę modeli kąpielówek: odkąd skąpych slipów po workowate spodenki w stylu surferów.

W początku XXI wieku popularne stały się podobnie stroje odkrywające więcej ciała niż klasyczne bikini jednakowoż nawet stringi. Aż do takich należą pomiędzy innymi osłaniające przeciwnie wzgórek łonowy C-stringi, które pozwalają na uniknięcie białych śladów po opalaniu.

Początek XXI wieku to dodatkowo pojawienie się burkini, zaprojektowanego przez Ahedę Zanetti dla muzułmanek, którym teizm zabrania pokazywania ciała i włosów w miejscach publicznych. Burkini zakrywa całe kształty spośród wyjątkiem stóp, dłoni oraz twarzy, jednak z powodu zastosowaniu elastycznych materiałów umożliwia pływanie