markowa odzież

ekskluzywna odzież Zwyczajowo buty mają podeszwy a mogą dysponować cholewki osłaniające łydki. O ile cholewki sięgają w najwyższym stopniu ale wręcz aż do kostek albo absencja jest cholewki, owo takie buty określa się mianem półbuty.
markowa odzież
Istnieje bardzo mnóstwo rodzajów butów, wykonanych z różnych materiałów, przeznaczonych do określonych celów, różniących się pośrodku sobą kształtem, budową, wielkością natomiast technologią wykonania. Cyklicznie dodatkowym elementem zarozumiałość jest wysoki ewentualnie niewysoki obcas. Podstawowe elementy składowe buta: flek, obcas, podeszwa, podpodeszwa (brandzel), otok, ściółka (wyściółka), przyszwa, podszewka, obłożyna, cholewka, jęzor, zapiętek, sznurowadło.

Do czyszczenia i nabłyszczania niektórych rodzajów butów używa się pasty aż do butów.

Semantycznie buty są pojęciem szerszym niż obuwie. Obuwia używają ludzie. Prawdopodobnie istnieć np. kotowaty w butach, jednakowoż nuże nie w obuwiu. Znane są też specjalne buty zakładane na drabinę.
markowe obuwie
Baletki – buty aż do tańca klasycznego tudzież treningu w balecie. Wykonane spośród płótna, czy też skóry. Baletki nieczęsto posiadają troczki w odróżnieniu od czasu point, elementem podtrzymującym jest po tej stronie gumka. Są one “miękkie”, mają w ciągu zadanie dokładnie przylegać aż do stopy. Podeszwa jest w większości dwudzielna, co pomaga łatwiej obciągać podbicie. Nie trzeba baletek łudzić z pointami, które służą aż do stania na czubkach palców. Stawanie na czubkach palców w baletkach może skończyć się poważną kontuzją, gdyż nie są one usztywniane.