markowe stroje kąpielowe jednoczęściowe

Lata 60. XX wieku przyniosły zmianę podejścia do odsłaniania ciała. Wzrost wpływu młodzieży na markowe stroje kąpielowe jednoczęściowe bazar włókienniczy sprawił, że ideałem stała się zdrowa, młodzieńcza postawa tudzież opalona cera. Bikini zaczęło stanowić modne, tymczasem z początku było sprzedawane głównie w wersji cokolwiek zmodyfikowanej, z w wyższym stopniu rozbudowanymi figami. W tym okresie pojawiło się jedno z najsłynniejszych bikini w historii – to, w które była ubrana wynurzająca się spośród wody Ursula Andress w Doktorze No.

Istotną nowością w początku lat 60. było stosowanie ostatnimi czasy wynalezionego spandeksu, na skutek któremu kostiumu kąpielowe mogły być w wyższym stopniu przylegające, oraz równolegle lekkie a cienkie.

Monokini wg projektu Rudiego Gernreicha
W miarę upływu czasu kostiumy kąpielowe stawały się raz za razem z większym natężeniem śmiałe. W 1964 roku amerykański budowlaniec mody Rudi Gernreich zaszokował widownia, przedstawiając monokini – żeński odzienie kąpielowy składający się wprost przeciwnie z czarnych majtek spośród wysokim stanem natomiast przechodzących pomiędzy nagimi piersiami, zawiązywanych na szyi szelek.
markowe stroje kąpielowe jednoczęściowe
Dziesięć lat dalej plus Gernreich zaproponował – dla obu płci – kostiumy kąpielowe spośród odsłaniającymi pośladki stringami. Takie bikini stało się wyjątkowo popularne w Brazylii, gdzie poniżej dosyć tego lat 70. pojawiły się coraz bardziej skąpe stringi, podtrzymywane wręcz przeciwnie za pomocą cienkie sznureczki i nazwane fio denta (nić dentystyczna). Fatałaszki ów eksponował pośladki, będące w kulturze latynoskiej silnym wabikiem erotycznym.

Odsłaniający biodra jednoczęściowy szmatki, 1980
Lata 70. to oraz pojawienie się stroju topless – damskiego kostiumu składającego się przeciwnie z majtek. Początkowo ubrane w samej rzeczy kobiety pojawiały się na odwrót na znanych spośród większej swobody plażach Rio de Janeiro bądź Saint-Tropez, jakkolwiek spośród niekiedy odzież taki stał się atrakcyjny zaś akceptowany plus gdzie indziej.

W latach 70. zaś 80. modna stała się wysportowana sylwetka, spośród widocznym zarysem mięśni. Podkreślały ją kostiumy kąpielowe odsłaniające pośladki oraz biodra. Po raz kolejny modne niezmienny się kostiumy jednoczęściowe, wszak z dużymi wycięciami czy też składające się z niedużych części tkaniny utrzymywanych w odpowiednim miejscu za sprawą liczne paski.
ekskluzywne bikini
Na początku lat 80. w kostiumach kobiecych zaznaczył się też ruch retro, pojawiły się stroje w stylu glamour, nawiązujące aż do tych spośród lat 40. W latach 90. pojawiło się tankini, kreacja składający się z fig oraz obcisłego topu.

Od lat 90. XX wieku absencja jest wyraźnych trendów w modzie plażowej – pluralizm modeli umożliwia kobietom w pewnym sensie niezliczony alternatywa, przede wszystkim iż dozwolone stało się również łączenie różnych kolorów i wzorów obu części kostiumu. Oraz mężczyźni mają do dyspozycji szeroką gamę modeli kąpielówek: od skąpych slipów po workowate spodenki w stylu surferów.

W początku XXI wieku popularne nieugięty się podobnie stroje odkrywające więcej ciała niż klasyczne bikini czy nawet stringi. Do takich należą pośrodku innymi osłaniające na to samo górka łonowy C-stringi, które pozwalają na uniknięcie białych śladów po opalaniu.

Początek XXI wieku owo i pojawienie się burkini, zaprojektowanego za pomocą Ahedę Zanetti dla muzułmanek, którym wierzenia zabrania pokazywania ciała tudzież włosów w miejscach publicznych. Burkini zakrywa całe ciało spośród wyjątkiem stóp, dłoni natomiast twarzy, wszak z powodu zastosowaniu elastycznych materiałów umożliwia pływanie