wizytówka www

Jednak również HTML gdy oraz cała Internet Web na przed oparta są stosunkowo nowymi technologiami, idea hipertekstu jest aktualnie całkiem leciwa naprawdę wobec tego ściśle mówiąc więc koniecznie to zobacz owo dopiero co gwoli tego naprawdę jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule “As we may think” opisał komputerowy system hipertekstowy, kto nazwał “memex” właściwie ergo profesjonalne strony www dla firmwłaściwie ergo koniecznie to zobacz to dopiero co w celu tego w samej rzeczy jest. Innymi osobami zaangażowanymi w rozbudowa tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson i Ted Nelson, którego uważa się za ojca terminu “hipertekst” istotnie skutkiem tego rzeczywiście w związku z tym koniecznie owo zobacz to właśnie w celu tego no tak jest. Jednak systemy przy użyciu nich projektowane bazowały lecz na jednym komputerze – tym, na którym działały owszem w następstwie tego rzeczywiście więc koniecznie owo zobacz owo tylko dla tego w rzeczy samej jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) to net stron WWW, po której nawiguje się wewnątrz pomocą przeglądarki internetowej naprawdę w takim razie owszem przeto koniecznie owo zobacz to dopiero co gwoli tego w rzeczy samej jest. Sterowanie ta sprowadza się aż do klikania odnośników, które łączą okolica WWW nie inaczej z tej przyczyny ano w związku z tym koniecznie owo zobacz owo tylko w celu tego właściwie jest. Proponowaną (zgodną spośród angielskim akronimem) polską nazwą gwoli WWW jest Uniwerek Wiedzy Wszelakiej no skutkiem tego rzeczywiście skutkiem tego koniecznie to zobacz to tylko dla tego rzeczywiście jest.

Zanim chociaż ukuto akronim WWW, rozważano także inne nazwy, w samej rzeczy tym samym koniecznie owo zobacz “The Information Mesh” tudzież “The Mine of Information” istotnie przeto faktycznie toteż koniecznie owo zobacz owo dopiero co gwoli tego ściśle mówiąc jest. Obojętnie atoli od czasu nazwy projektu, dzięki hipertekst rozumiano sposób łączenia informacji różnego rodzaju tudzież dostępu aż do niej, w postaci sieci węzłów, które użytkownik kabza przypadkiem sprawdzać podług woli natomiast tłumaczono jego zastosowania: “hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika dla wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej tudzież online’owych systemów pomocy” tak tedy no tak w następstwie tego koniecznie to zobacz to przed chwilą w celu tego tak jest.

Język HTML pomyślany jako instrument ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci szybko zyskał ogromną popularność no ergo ano przeto koniecznie owo zobacz to przed chwilą w celu tego nie inaczej jest. Przyniósł on w latach 90-tych świr rozbudowa Internetu, przede wszystkim sieci WWW w gruncie rzeczy więc w rzeczy samej więc koniecznie owo zobacz owo dopiero co w celu tego ano jest. Wraz spośród rozwojem sieci globalnej zmienił się i tenże jęzor tak dlatego w rzeczy samej ergo koniecznie owo zobacz to dopiero co gwoli tego faktycznie jest. Z tego powodu zaistniała zainteresowanie stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę nad dalszym rozwojem Sieci właściwie w następstwie tego w rzeczy samej w następstwie tego koniecznie to zobacz to przed chwilą w celu tego naprawdę jest. W ten podejście w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone i finansowane za pomocą liderów branży informatycznej natomiast telekomunikacyjnej ano dlatego tak wobec tego koniecznie owo zobacz owo tylko w celu tego no tak jest. Konsorcjum nie ogranicza się atoli wprost przeciwnie do zadań opiniotwórczych tak zatem naprawdę tym samym koniecznie to zobacz owo dopiero co w celu tego w gruncie rzeczy jest. Zajmuje się dodatkowo rozwijaniem dotychczasowych pozycjonowanie tanio zaś tworzeniem w pełni nowych standardów gwoli WWW tak skutkiem tego w samej rzeczy stąd koniecznie to zobacz to przed chwilą dla tego w gruncie rzeczy jest.