fotografia ślubna

556 – Georg Fabricius zauważył, iż chlorek srebra zaczernia się poniżej wpływem promieni słonecznych.
1724 – światłoczułość azotanu srebra zaobserwował Johann Heinrich Schulze.fotograf Gdańsk
1725 – w Halle Johann Heinrich Schulze uzyskał zupa odwzorowanie obrazu na emulsji światłoczułej sporządzonej spośród chlorku srebra na podkładzie z białej kredy.
Spreparowana odpowiednio kreda posłużyła jako podwalina mająca umożliwić w miarę równomierne pokrycie materiału podkładowego emulsją. Jako obrazu aż do odwzorowania użył nieprzeźroczystego materiału, w którym wyciął szablony. Odtąd naświetlał emulsję na słońcu przy użyciu te szablony. W ów strategia uzyskał najwyższy, tymczasem nie dający się jeszcze zarejestrować, dzieło malarskie fotograficzny.
1826 albo 1827 – powstała pierwsza fotka, stworzona za sprawą Francuza Josepha-Nicéphore’a Niepcego na wypolerowanej płycie metalowej
Jako substancję światłoczułą wykorzystał on Murzyn syryjski – układy bitumiczne wytworzone z ropy naftowej. Otrzymane z wykorzystaniem niego zniesienie było jakkolwiek niezmiernie niedoskonałe.
1839 – rok uznawany za właściwą datę wynalezienia fotografii. Prusak Louis Jacques Daguerre zademonstrował Akademii Francuskiej dymisjonowanie fotograficzne otrzymane na warstewce jodku srebra, powstałej w wyniku działania pary jodu na wypolerowaną płytę miedzianą pokrytą srebrem.
Metoda Daguerre’a, zwana od chwili nazwiska twórcy dagerotypią, pozwalała na otrzymanie poprawnego zdjęcia, mimo to tylko w jednym egzemplarzu, skoro utworzony na płytce dzieło malarskie był od chwili razu obrazem pozytywowym.
w tym samym czasie nad otrzymywaniem obrazów tworzonych z wykorzystaniem światło pracował angielszczyzna naukowiec William Henry Fox Talbot.
Naświetlając w ciemni optycznej papier powleczony jodkiem srebra uzyskał jego osoba – po wywołaniu kwasem galusowym – dzieło malarskie negatywowy, w którym jasnym miejscom fotografowanego przedmiotu odpowiadał afroamerykanin strąt srebra. Następnie, naświetlając z wykorzystaniem ów minus arkusz papieru pokryty warstewką chlorku srebra, otrzymywał obraz pozytywowy w dowolnej liczbie odbitek.
1839 – John Herschel na definicja procesu opracowanego za pośrednictwem Talbota wprowadził pora fotografia.
Technika fotografii rozwijała się od momentu tego momentu niezwykle w mgnieniu oka. Aktualnie lada dzień powierzchowny srebrne albo arkusze papieru zastąpiono płytkami szklanymi powleczonymi warstwą światłoczułą. Płytki te preparowano tuż nim wykonaniem zdjęcia, co wymagało przenośnej ciemni fotograficznej, w której można było przekuć w czyn tego zabiegu.

1861 – fizykowi Jamesowi Clerkowi Maxwellowi udało się być w użyciu pierwszą trwałą fotografię barwną.
1907 – bracia Lumière wprowadzili na targ pierwsze danie płyty aż do fotografii barwnej, Autochrome. Dotychczasowy one wyprodukowane na bazie barwionej skrobi ziemniaczanej.
1935 – wprowadzono aż do sprzedaży pierwszy współczesny trójwarstwowy celuloid kolorowy – Kodachrome.
większość współczesnych filmów barwnych, prócz Kodachrome, wykorzystuje technologię stworzoną gwoli filmu Agfacolor w 1936.
od 1963 – jest dający się wykorzystać http://fokus.com.plnatychmiastowy towar chromatyczny firmy Polaroid Corporation.
Fotografia pojawiła się na ziemiach polskich w tej chwili w roku 1839, kiedy owo Gazeta Warszawski wydrukował anons firmy Fraget oferującej aparaty aż do dagerotypii. Rok potem w Poznaniu a w Warszawie pojawiły się ilustrowane broszury poświęcone dagerotypii.
fotografia ślubna
Początek przemysłu fotograficznego na ziemiach polskich to dwanaście miesięcy 1887, gdy chemik Piotr Lebiedziński założył w Warszawie fabrykę papierów fotograficznych FOTON. W 1899, i w Warszawie, powstała wytwórnia aparatów fotograficznych zaś obiektywów FOS.